Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 6,1609 / Satış: 6,1664
€ EURO → Alış: 7,2362 / Satış: 7,2381

11 Nisan stadyumu satışa çıkıyor

11 Nisan stadyumu satışa çıkıyor
  • 06.11.2012
  • 957 kez okundu

Şanlıurfa İl Genel Meclisi Mustafa Yavuz başkanlığında 2012 Kasım ayı olağan toplantısının 2. Birleşim gündem maddesinde önemli konular görüşüldü.

 

İl Genel Meclisi 2013 Bütçe görüşmelerine başladı. Yaklaşık bir ay sürmesi beklenilen bütçe görüşmelerinde  gelecek yıl, ağırlıklı olarak, köy yolları, içme suyu ve Eğitime fazla kaynak aktarılması planlanıyor.

Bugün yapılan 2. Birleşimde konuşan  İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, ‘’Bugün İl Genel Meclisimizin Kasım ayı 2.birleşimini gerçekleştirdik. Bazı aktarmalar söz konusuydu. Bütçede eksik olan bazı kalemlerdeki noktalarda biz plan bütçe komisyonuna havale ettik. Gerekli aktarmalar yapılacak. Yine Bütçe görüşmeleri devam ediyor. Sadece bir önergemiz vardı, Sayın İl genel meclis üyemiz Necmettin Sağlam’ın İl genel meclisimize sunmuş olduğu Bozova’daki yüzme havuzuyla ilgili bir önergesiydi. Bizlerde Spor komisyonumuza havale ettik. Orda ki eksiklik ve sıkıntılar nelerse komisyonumuz bir rapor şeklinde meclisimize sunacak bizlerde ona göre değerlendirmelerde bulunacağız.’’ Dedi.

 

 

 

KARAKÖPRÜ VE SIRRINDA  SATILIK ARSALAR

 

Mülkiyeti il Özel İdaresine ait bazı gayrimenkullerin satışı için İl Genel Meclisi Vali Celalettin Güvenç’e yetki verdi.  Karaköprü ve Sırrın mahallelerinde bulunan arsalarını satışı için  İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz , bilgi verdi. Yavuz konuşmasında şunları söyledi, ‘ Karaköprü’de ve Sırrında Özel idareye ait arsaları var. Bizler Mecliste yetkiyi almıştık buraların satışının yapılabilmesi için,  ve satışındaki finansmandan Köy yollarına kırsal kesime hizmet etmek için ihtiyaç bulunan nakit’i temin etmemiz için böyle bir yola başvurduk.  sırrında ve Karaköprü’de 16  parsel arsa bulunuyordu.  Bu Gayrimenkullerin  satış yetkisinin encümenimizle Sayın valimize vermiştik.

 

Daha önce ihaleye çıkmıştı encümenden tapusu çıkmadığından dolayı iptal edilmişti. 8 Kasım 2012 tarihinde saat 14.00’de tekrardan ihalesi yapılacaktır. Fiyatlarda cazip hale getirilmiş olup fiyatlarda indirim yapılmıştır. Bir önceki toplantımızda bizler fiyatları düşürdük. Cazip hale gelmesi için, katılımın fazla olması için, zaten biliyorsunuz açık artırmayla yapılıyor. Yani artırıldığı zaman İl Özel idaremizin lehine olacaktır.

 

11 NİSAN STADYUMU İHALEYE ÇIKIYOR.

 

 

11 Nisan  Şehir stadyumunun  yerinin satış  ile ilgili bilgi veren İl Genel meclis Başkanı Yavuz’  11 Nisan meydan projesinin gerçekleşmesi için mevcut yerinin satış yetkisini sayın Valimiz Celalettin Güvenç ve encümen üyelerine verdik.  11 Nisan Stadyumunun yeri  yaklaşık olarak 42 dönüm.Bur alan üzerine belli bir kısımda Turizm amaçlı bir otel inşaatı , özel amaçlı proje  ve yeşil alan, otopark, vb donatılar yer alacak. Bu projenin gerçekleşmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik yakından takip ediyor. Bu proje ile Şanlıurfamız büyük bir meydana ve yeşil alana sahip olacaktır.

11 Nisan Meydan projesinin gerçekleşmesi için  42 dönümlük arazi için muhammen bedel olarak 39.650.000,00 TL biçilmiş ve ihalesi  8.11.12 tarihinde saat 11.00’de encümen salonunda  açık artırmayla satışı yapılacaktır.’dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ