Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 3,9377 / Satış: 3,9381
€ EURO → Alış: 4,8356 / Satış: 4,8362

Ahmet Türk’ten Baykal’a Ziyaret

Eski Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk ve Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık Deniz Baykal ile Görüştü.

Ahmet Türk’ten Baykal’a Ziyaret
  • 21.02.2017
  • 1.577 kez okundu

Eski Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk ve Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık  Deniz Baykal ile Görüştü.

HDP’nin grup toplantısında Baykal’la bir araya geleceğini açıklamıştı. Türk, kendisi için “Tutuksuz yargılanmalı” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili olaraksa “Bahçeli’yi arayacağız bir telefonla ya telefonda ya da görüşerek teşekkür edeceğiz. Onun düşüncesi farklı benim de farklı insan olarak ama bir çağrısı oldu. Bu da benim için önemlidir. Burada olup olmadığını bilmiyoruz. Özel kalemiyle bir görüşme yapacağız” demişti.

‘ÇÖZÜM, DİYALOG VE BARIŞTAN BAŞKA BİR SEÇENEK YOK’

Grup toplantısındaki konuşmasında aralarında eş başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da olduğu HDP’li vekillerin tutuklanmasına da değinen Türk, “Biz bunları çok yaşadık. 80’lerde, 94’lerde yaşadık. Şiddet politikalarının özgürlük talebi olanları susturmadıklarını biliyoruz” demişti.

“Bugün uygulanan şiddet politikası, ret ve inkar politikasının bir an önce terk edilmesi gerekiyor” diyen Türk, şöyle devam etmişti: “Sorunların her zaman demokratik zeminde çözüleceğine inandık. Belediye başkanlarımızın yeri halkın arasındadır. Halka hizmet etmekten geçer. Parlamentoya gönderilmiş vekillerimizin yeri Meclis’tir. Ancak biliyorsunuz ki bu coğrafyada Kürtler demokratik özgür gelecek için mücadele ediyor. Kürtler özgürleşmeden Ortadoğu özgürleşemez. Kürtleri potansiyel tehlike olarak gören bir zihniyet var. İşte bugün çektiğimiz acıların nedeni bu. Kürtler Ortadoğu’yu değiştirecek bir potansiyele sahiptir ve bu nedenle Kürtler bugün hedeftir. Barışın yolu demokratik zeminde diyalog oluşturarak tartışarak, demokratik geleceği hesaplayarak geleceğimizin ve bu bölgenin barışını sağlayabiliriz. Çözüm, diyalog ve barıştan başka bir seçenek yok. Demokratik bir geleceği hedefliyorsak birlikte barış için hep birlikte yüksek sesle bağıralım ve bunun mücadelesini verelim.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ