Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Akabe TOKİ’de Yeni Rant Kapısı İddiası

Batıkent Mah. Ada No 113 Parsel 4 te bulunan alan tek katlı ev ve yeşil alan iken, bu alan yaklaşık 6 ay önce verilen çıkara dayalı vaatler neticesinde belediyeye ait yeşil alan ile birlikte tapulaştırıldığı iddia edildi.

Akabe TOKİ’de Yeni Rant Kapısı İddiası
  • 22.03.2017
  • 2.398 kez okundu

Şanlıurfa’nın batı çıkışında bulunan Batıkent mahallesi sakinleri yakın zamanda projesi onaylanan bir yeni yapılanmadan şikayetçi!

Mahalle sakinlerinden Bayram çınar haber merkezimize yaptığı açıklamada “Şu anda Eyyübiye Belediyesine yakın bazı işadamlarının dahil olması ile birlikte hemen yanında bulunan TOKİ konutlarının 5 ve 6 katlı olması ile birlikte söz konusu alan 15 kat imar alınarak rant alanına dönüştürülmüştür. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dikey mimari yerine yatay mimariye geçilmesi gerektiğini belirtmesi bizim bu projeye karşı çıkmamızda haklı olduğumuzu gösteriyor.

Yapılmak istenen 15 kat yüksekliğindeki betonarme bloklar zaten az olan Şanlıurfa’nın yeşil alanını daha da azaltacak. En önemlisi ise her biri yaklaşık 8 ila 10 yaşında olan ve çocuklarımızın geleceği olan 150 den fazla ağaç kesilerek bu alan betonlaştırılacak.


TOKİ idaresinin yaptığı bloklar 5 ila 6 katlıdır. Çok yüksek katlı blokların yapımı Batıkent mahallesinin siluetini çirkinleştirecektir.

Batıkent Mahallesi sakinleri olarak tek amacı birilerine rant sağlayacak olan bu projeye hayır diyoruz!!!

Yöre sakinleri olarak çevremizde bu kadar yüksek katlı yapıların yapılmasını istemiyoruz.

Bimer, Cimer, Eyyübiye belediyesi nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağız. sonuç çıkmaması durumda hukuk yoluna baş vuracacağız” diye görüşlerini dile getirdi.urfahaberleri

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Arif Erol dedi ki:

    Orada zamanında belediyenin yapıp vatandaşa sattığı tek katlı evler var (36 ev). Ev sahipleri anlaştılar, evleri yıkacaklar ve apartman yapacaklar, tahminimce oradaki ağaçları belediye oradaki ağaçları söküp başka bir yere taşıyacaktır. Zira o alan oradaki ev sahiplerinin tapulu arazisi, hatta sadece orası değil üst tarafındaki ve yanındaki iki ayrı toki binasnın birkaç metrelik bahçeleride bu alana ait. Söylentilere göre 10 ila 15 kat arası bloklar yapılacak orada, çevre binalarda oturanlar önümüz kapanacak diye ağaç katliamı var havası estirmek istiyorlar.

YORUM YAZ