Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

BDP Husumetli Aileleri Barıştırdı

BDP Husumetli Aileleri Barıştırdı
  • 19.04.2013
  • 691 kez okundu

Viranşehir’de aralarında husumet bulunan Kuran aşiretine mensup Ala ve Usbeka aileleri BDP ve ilçenin ileri gelenlerinin devreye girmesi ile barışla sonlandı. Eyüp Nebi Beldesinde verilen barış yemeğinde aileler bu barışın tüm dünyaya hakim olmasnıı istediler.

Viranşehir’in Eyüp Nebi Beldesinde verilen barış yemeğine Belediye Başkanvekili Mehmet Burun, BDP İlçe yöneticileri, ilçenin ileri gelenleri ve yüzlerce yurttaş katıldı. Daha önce bir aralarında husumet bulunan Kuran Aşiret Mensuplarından Ala ve Usbeka aileleri yüzlerce kişinin katılımı ile tokalaşarak barıştılar. Konu ile ilgili bir açıklama yapan BDP Viranşehir İlçe Yöneticisi Ferzende Ata,“Ailelerimiz bizim parti olarak girdiğimiz bu tür konularda genelde bizi kırmıyorlar. Gerek partimiz gerekse ilçemizin ileri gelenleri bir kavganın kan davasına dönüşmemesi ve kan akmaması için devreye girdiler. Aileler de bizi kırmadılar. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Dileriz PKK ve Türkiye arasındaki barış da böyle sonuçlanır” diye konuştu.

Düzenlenen Barış yemeği ile ilgili olarak açıklama yapan İş Adamı Ali Göl,“Barış yemeği birlikte sağlandı. İnşallah bugünden sonra hiçbir husumet olmaz. Biz akrabayız, biz dostuz, biz kardeşiz ve bu ülke hepimizindir. Ülkemiz güzel bir ülke güzel bir coğrafyada yaşıyoruz.  Umarım kardeşliği ve beraberliği yakalarız. Kürt ve Türk halkının kardeşliği içinde elimizden gelen çabayı gösteririz ve akil insanlara teşekkür ediyoruz. Bu barışta çaba sarf eden herkese teşekkür ediyoruz.” Diye konuştu.

 

Barış yemeği Ala ailesine mensup Mehmet Keskin tarafından verilirken, aile fertlerinden Mustafa Diken ve Eyup Gürbüz birer açıklama yaptılar. Gürbüz ve Diken : “Bizler kardeş aileleriz. Bu tür husumetlerin aramızda olması iyi değildi. Araya girenleri kırmadık ve barıştık. Bu mutlu günümüzde burada olan herkese teşekkür ediyoruz. Dileriz hiç kimse arasında husumet olmaz, barış kadar güzel bir şey yok.” Diye konuştular.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ