Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Ceylanpınar’da Akp Yolsuzluk Köprüsü

ihaleyi alan firma iflas ederek kaçtı diyenler oldu. Kimsenin net bir bilgisi yok” diyerek tepkisini dile getirdi.

Ceylanpınar’da Akp Yolsuzluk Köprüsü
  • 24.04.2015
  • 600 kez okundu

Urfa’nın Ceylanpınar ilçesine bağlı Mecbûriye (Boncuklu) ile Mardin’e bağlı Kızıltepe ilçe sınırları içinde bulunan Mehenna (Çatalca) köyleri arasında ki arazide, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından 26 Mayıs 2010 tarihinde “Kızıltepe Ceylanpınar Grup Köprüleri” ihale edildi. Bu kapsamda Mecburiye köyüne yakın bir noktada büyük bir bölümü inşa edilen ve öylece bırakılan köprü, yurttaşlar tarafından ”

Boş araziye köprü yaptılar

Ceylanpınar-Kızıltepe Karayolu’ndan uzak bir noktada yapımına başlanan köprü, Ceylanpınar’a 20, Kızıltepe’ye ise 43 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Aynı bölgede Kızıltepe-Ceylanpınar Karayolu’nun üzerinde bulunan ve yıkılmakla yüz yüze olduğu için büyük tehlike arz eden, 40 yıl öncesinden kalma mevcut köprüye alternatif olacağı düşünülen yeni köprü ise, yarım bırakılmış haliyle 4 yıldan bu yana atıl vaziyette duruyor.

‘Köprü neden yapıldı?’

Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 9. Bölge Müdürlüğü tarafından MGG Mühendislik şirketine ihale edilen ve yaklaşık olarak 9 buçuk milyon liraya mal olduğu belirtilen köprünün yarım bırakılmasına tepki gösteren köy sakinlerinden Fikret Kaya, “Doğrudan Kızıletepe’den Ceylanpınar’a, oradan da Akçakele’ye giden yeni bir yol çalışması kapsamında yapıldığı söylenen köprü, bu haliyle arazinin ortasında devasa bir yapı olarak duruyor. Hiç bir yol geçmiyor oradan. Bu köprü neden yapıldı, niçin yapıldı? Anlam veren yok. Köprüler bir yerleri bir yerlere bağlar ama bu öyle değil. Yol projesi iptal edildi diyenler oldu,

Yol değil ‘yolsuzluk’ köprüsü

İki ilçeyi birbirine bağlayan karayolu üzerinde yıkılmak üzere olan eski köprü nedeniyle yeni bir köprü yapmak yerine alakası olmayan ve karayolundan kilometrelerce uzakta bulunan bir noktaya bu köprünün yapılmasına anlam veremediklerini ifade eden Kaya, “Tüm bu bölgede yaşayan insanların ortak kanısı bu köprü halk için yapılmadı. Bu olsa olsa “yolsuzluk’ köprüsüdür” şeklinde konuştu.

capture-20150424-093744-vert

Kaynak DİHA

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ