Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 8,2045 / Satış: 8,2456
€ EURO → Alış: 6,4463 / Satış: 6,4786

Direnen Başkanlara Soruşturma Açılacak İddiası

Direnen Başkanlara Soruşturma Açılacak İddiası
  • 15.10.2017
  • 2.049 kez okundu

Ak Partide istifa talebine direnen belediye başkanlarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı’nın devreye sokularak soruşturma açılacağı iddia ediliyor.

AK Parti MYK’de, sorunlu olarak görülen teşkilatlar ve belediyelerin ele alındığı öne sürüldü. Erdoğan’ın MKYK toplantısında saydığı 5 ile ek olarak listeye yeni bazı belediye başkanlarının da eklendiği belirtiliyor. MYK’de bazı belediye başkanlarının önümüzdeki günlerde istifasını vereceği bilgisinin de paylaşıldığı kulislere sızan bilgiler arasında.

Toplantıda belediye başkanlarının istifa etmemeleri halinde nasıl bir süreç işleyeceği de ele alındı.

Sabah gazetesinden Zübeyde Yalçın’ın haberine göre Erdoğan, bazı belediye başkanlarının istifada direndiğinin hatırlatılması üzerine net konuşarak “Gereğini yapmayan olursa biz gereğini yaparız” ifadelerini kullandı.

Parti kurmayları, “İhraç olursa sadece partiden gitmiş olacak. Ve belediye başkanlığını bağımsız olarak yürütmeye devam edecek. Bizim istediğimiz bu değil. Belediyenin başından gitmesi lazım. Çünkü belediyelerde kalırsa bu isimler partimize zarar verirler” görüşünü dile getirdi.

İHRAÇ MEKANİZMASI ÇALIŞTIRILMAYACAK

Bu kapsamda, istifa etmeyen belediye başkanlarıyla ilgili ihraç mekanizması çalıştırılmayacak. Bunun yerine İçişleri Bakanlığı devreye sokulacak. İlgili başkanla ilgili inceleme ve ardından soruşturma başlatılacak. Başkanlar bu kapsamda görevden alınacak.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ