Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 4,8068 / Satış: 4,8079
€ EURO → Alış: 1,2786 / Satış: 1,2850

Dondurucu Hava Sibirya’yı Solladı

Dondurucu Hava Sibirya’yı Solladı
  • 24.01.2017
  • 700 kez okundu

Doğu Anadolu Bölgesinde çok etkili olan soğuk hava yüzünden halk kaş ve kirpikleri kırağı, ev ve iş yerleri içinde musluklar, akarsular ve çeşmeler ise buz tutmuş durumda.

Doğu Anadolu Bölgesinde çok etkili olan ve Sibirya’da ölçülen hava sıcaklığını bile geride bırakan dondurucu soğuk, hayatı olumsuz yönden etkiliyor.

Doğu Anadolu genelinde soğuk hava, bir zamandır etkili oluyor. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 32,2 derece ile Erzurum’un Tekman ilçesinde, şehir merkezi olarak ise en düşük sıcaklık yine sıfırın altında olmak üzere 31 derece ile Ağrı’da ölçüldü.

Şehir merkezinde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 28, Ardahan 27, Erzurum’da 21, Iğdır ve Erzincan’da ise 14 derece. Bölgede kuvvetli olan soğuk hava, bugün sıcaklığın sıfırın altında 12 derece ölçüldü Sibiryayı ise solladı.

Hayatı olumsuz olarak etkileyen soğuklar sebebiyle Ağrı ve Erzurum’da binaların çatılarında buz sarkıtları oluştu, çeşmeler ise dondu.

İnsanların kaş ve kirpikleri kırağı tuttu

Ardahan’da, sabah saatinde evden işe gitmeye çalışan ve soğuk dolayısıyla zor anlar yaşayan bazı şahısların kaş ve kirpikleri kırağı tuttuğu görüldü.

Doğu Anadolu’nun en sıcak iklimine sahip ili olarak bilinen Iğdır’da gece hava sıcaklığın sıfırın altında 14 dereceye düşmesi sebebiyle ev ve iş yerlerindeki musluklar dondu, ağaçlar kırağıyla beyaza büründü.

Halk gece saatinde araçları donmaması için battaniye ve kilimlerle araçların üzerini örterek önlem almaya çalıştı.

Bölgede bugün en yüksek hava sıcaklık ise Erzincan’da 3, sıfırın altında olmak üzere Ardahan’da 6, Iğdır, Erzurum ve Kars’ta 7, Ağrı’da ise 12 derece olması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ