Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 4,8068 / Satış: 4,8079
€ EURO → Alış: 1,2786 / Satış: 1,2850

Drone’lara Karşı Çok Özel Önlem

Drone’lara Karşı Çok Özel Önlem
  • 18.01.2017
  • 977 kez okundu

Davos’ta güvenliğin tam sağlanması için bu sene 8 milyon Euro’luk bir bütçe ayrıldı.

Jammer gibi elektronik dalgalar yayan silah, şüpheli droneları hemen tesirsiz getirebiliyor.

Her sene İsviçre’nin Davos kasabasında yapılan Dünya Ekonomik Forum toplantıları için bu sene güvenliğin sağlanması için 8 milyon Euro’luk bir bütçe ayrılmış durumda.

Jammer gibi elektronik dalgalar yayan silah, şüpheli droneları anında tesirsiz hale getirebiliyor. Anti drone’lar 2 kilometrelik yerde çok etkili olabiliyor.

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) Davos zirvesi, 100’den çok ülkeden yaklaşık 3 bin siyasetçi ve iş dünyasının liderlerin katılımıyla dün başladı. 20 Ocak tarihine kadar devam edecek zirvede 400’den çok oturumda çeşitli konular tartışılmış olacak.

Davos’a Türkiye’den Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci katılmış oldu.

GÜVENLİK İÇİN 8 MİLYON EURO

Davos’ta İsviçre güvenlik güçleri aldığı önlemler dikkatlerden kaçmadı. Sadece güvenlik için 8 milyon euroluk bütçe ayrıldı.

Davos’un güvenliği için ayrılan bütçenin bir kısmı ise federal hükümet, diğer kısımları kanton hükümeti ve WEF tarafından karşılanmış oluyor.

HERKES POLİS KONTROLÜNDEN GEÇİYOR

Keskin nişancılar adeta Davos’u çember altına alırken, polis helikopterleri devamlı olarak kasaba üzerinde uçuyor.

Kongre merkezinin ve bazı önemli otellerin etrafları dikenli tellerle çevrilmiş durumda. Kasabadaki bazı yollar yalnızca diplomatik geçiş üstünlüğüne sahip araçlara izin verildi.

Foruma katılımcılarının kalacağı otellerin girişine X-RAY cihazları koyularak otele giren herkes polis kontrolünden geçirilmiş oluyor.

Zirvede drone’lara karşı özel önlem aldığı görüldü. İsviçre askeri anti drone silahlarıyla kuş uçurtmadı. Jammer gibi elektronik dalgalar yayan silah, şüpheli droneları etkisiz hale getirebiliyor. Anti drone’lar 2 kilometrelik yerde etkili olabiliyor. Davos semalarından herhangi bir uçuşa izin verilmediği gibi hava savunma sistemlerini kullanan birimlere de vurma yetkisi verildiği söylendi.

Dünya Ekonomik Forumu karşıtları Davos’ta olası eylemini engellemek için demir yoluyla kasabaya gelmek isteyen bütün yolcular bir kaç istasyon evvelden güvenlik kontrolünden geçiriliyor.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ