Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 6,2917 / Satış: 6,2957
€ EURO → Alış: 7,3932 / Satış: 7,3957

Fakıbaba Et İthalatı Bana Da Doğru Gelmiyor

Fakıbaba Et İthalatı Bana Da Doğru Gelmiyor
  • 11.01.2018
  • 1.688 kez okundu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ‘Et ithalatı bana da doğru gelmiyor. Ama dar gelirli et yemesin mi? Üreticiye de destek veriyoruz.’ dedi.

Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’yla birlikte gerçekleştirdiği Kadın Seyis Eğitim Projesi’nin sertifika programının ardından Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba basının sorularını yanıtladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Gaziantep, Şanlıurfa, ve Diyarbakır’da kuraklık gelmese bile gelebilme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz. Buralarda ürün değişikliğine geçebiliriz. Su imkanlarını çok iyi değerlendirmemiz lazım” dedi.

Bakanı Fakıbaba, Kılıçdaroğlu’nun Fransa’dan et ithalatına ilişkin Müslüman olmayan ülke eleştirilerine ilişkin ise şunları ifade etti: “Burası muz cumhuriyeti değil. Et nasıl alınır bunların kuralları vardır. Kılıçdaroğlu’nun tarım konusunda biraz daha çalışması lazım. Et ithalatı bana da doğru gelmiyor. En çok beni üzüyor. O eti ben de eşim de çocuğum da yiyor. Daha önceden nerdeydiniz kardeşim? Bizimle mi gözünüz açıldı? Dar gelirli et yemesin mi? Üreticiye de destek veriyoruz.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ