Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 4,8268 / Satış: 4,8293
€ EURO → Alış: 4,1072 / Satış: 4,1278

İŞİD Yayınladığı Dergide Ölüm Emri Verdi

IŞİD’in sekiz dilde yayınlanan propaganda dergisi Rumiyah’ın 4 Şubat’ta beşinci sayısını yayınladı. Derginin Türkçe versiyonunun kapağında Reina’nın fotoğrafı yer alıyor.

İŞİD Yayınladığı Dergide Ölüm Emri Verdi
  • 06.02.2017
  • 2.663 kez okundu

IŞİD’in sekiz dilde yayınlanan propaganda dergisi Rumiyah’ın 4 Şubat’ta beşinci sayısını yayınladı. Derginin Türkçe versiyonunun kapağında  Reina’nın fotoğrafı yer alıyor.

Amerika’nın Sesi’nden Hilmi Hacaloğlu’nun haberine göre, bugüne kadar yayınladığı tüm sayılarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar için suikast emirleri veren dergi, bu kez din adamları ve ilahiyatçıları hedefe koydu.

“Türkiye’deki Belamların Çaresizliği” başlıklı makalede terör örgütü IŞİD’in hedef listesinde aralarında daha önce çokça eleştiri ve hakarete maruz bırakılan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in dışında isimler de var.

MEHMET GÖRMEZ, CÜPPELİ AHMET, CANER TASTAMAN, İLHAN ELİAÇIK DA HEDEFTE

Örgüt, Türkiye’deki hücrelerine Görmez’le birlikte İsmailağa cemaatinin önemli isimlerinden Cüppeli Ahmet adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, referandumda “hayır” oyu vereceğini açıklayan Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, Yıldız Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden Prof. Caner Taslaman ve Gezi sürecinde çok göz önünde olan Anti Kapitalist Müslümanlar grubundan İhsan Eliaçık’ın bulunduğu kişilerin öldürülmesi talimatını veriyor.

“Tevhid dinini ve Müslümanları kötüleyen küfrün önderlerini öldürün. Mehmet Görmez, Cübbeli Ahmet, Abdullah Yolcu, Mustafa İslamoğlu, Caner Taslaman, Abdülaziz Bayındır, Abdullah Kurtul, İhsan Eliaçık, Ubeydullah Arslan ve bunların dışında tağutları destekleyen sabah akşam İslam Devleti’ne dil uzatan, tevhid dinini kötüleyen, Müslümanlara ve mücahitlere hakaret eden

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ