Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kudüs yalnız değilsin, sahipsiz hiç değilsin.

Mehmet Akif Şenel
Mehmet Akif Şenel
  • 12.12.2017
  • 2.853 kez okundu

Kudüs yalnız değilsin, sahipsiz hiç değilsin. Elimiz yetişmiyor ama gönlümüz her an orda hazır.
Bunların yaptıklarına terör diyoruz.
Terörün her türlüsünü lanetleriz.
Mazlum insanların, masum sivillerin canına kıyan, insanlığı yok sayan terör devletlerin yaptığı hiçbir şey meşru değildir. Her ne sebep gösterilse kabul edilir değildir. Mülkiyet ihlalinin hukuki delilli yoktur. Bizi bağlayıcı hiç bir yönü yoktur. Bilakis yaptıkları canilikleri, vahşiliklerinin, hukuktan uzak, adaletle bahsi olmayacak kadar zalim ve evrensel ahlakla alakası olmayacak kadar barbarlıklarını bütün dünyaya ve gelecek nesillere kendi dilleriyle duyurdular. Asıl sahiplerinin Filistin halkının olduğunu ispatladılar.
Bu adi muameleye karşı bizim en sert halimizle cevap vermeliyiz. Hatta en güzel cevabı yüzlerine tükürerek olur.
Zalimliği ve haksızlığı kim destek çıkarsa çıksın; yapılan zulmün, haksızlığın ve toprak hırsızlığının adını değiştiremezler. Bu katillerin yaptıkları kaosun ve işledikleri cinayetleri; hiçbir şekilde üstünü kapatamazlar. Buna ne ad verseler de bizim ve dünyanın nazarında zulümdür. Bizim ve bütün dünyanın da kabul görmesi gereken de budur.

Bir haksızlıktır; terör hareketidir. Çünkü teröristler ancak gasp ederler yağmalama yaparlar. Hele ki uluslararası mecra da bunu resmileştirelemez. Güç ve kuvvet haklıdan yana olmalı ve olacaktır. Onlar ne kadar kendi kendilerine çalıp oynasınlar kendi kendilerine söylenirler. Bizim dediğimiz önemli ve en başta olduğu gibi en son söz bizimdir.

Yüzde doksan dokuzu müslüman olan topraklarda müslümanların dışında kimseye harita çizmek düşmez. Hele bir de ferman okumak hiç düşmez.

Gelen Enbiya aleyhüsselamlar ve ashaba ve Resuli Ekrem (ASM) karşı defalarca yaptıkları çirkeflikler, çirkinlikler, attıkları iftira ne kadar alçak bir millet olduklarını göstermişlerdi. Bizim bunlara karşı çok iyi çalışmamız lazım. İslamın her meselesin mühim görerek özenle itina göstermeliyiz. Bütün zaaflarımızı bırakıp bilinçli ve olgun seviyeye geçmeliyiz. Küçük hakir basit nedenlerle ayrışmayı bırakmalıyız.

Ekonomi, eğitim, askeri, gıda alanında ilerleme kat etmemiz gerekir. Bunlardan tam bağımsız milletler sesi her çağda gür çıkmıştır. Bize gerekli ilim ve inanç , maddiyat ve maneviyat, ve 1400 yıl önce Cenabı Kerim (cc) bize ikram etmiş. Bu o kadar geniş ve derya ki şimdi ve sonra gelecek bütün zamanlarda ihtiyaçlara cevap vermiş: derya deniz koca bir ummandır. Bize düşen sadece hakkını vererek okumak.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ