Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kürt Sorununa Demokratik Çözüm

Kürt Sorununa Demokratik Çözüm
  • 14.07.2012
  • 796 kez okundu

Barış ve Demokrasi Partisi Batman Milletvekili Ayla AKAT başkanlığında tamamı milletvekillerinden oluşturulan düzenleme kurulu tarafından, Diyarbakır Valiliğine müracaatla, 14 Temmuz 2012 tarihinde Diyarbakır ili İstasyon Meydanında “Kürt Sorununa Demokratik Çözüm” konulu açık hava toplantısı düzenleneceği bildirilmiştir.

 

           Gerçekleşmesi muhtemel ve istenmeyen olayların önüne geçilebilmesi, genel asayiş, kamu güvenliği ve düzeninin bozulmasının engellenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla, Diyarbakır ili Batıkent Meydanı (boş arazi) ile İstasyon Meydanı bölgesi ve çevresinde 14 Temmuz 2012 tarihinde bahse konu amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilmek istenen her türlü toplantı, yürüyüş ve gösteriler ile oturma, açlık grevi, çadır kurma, vb. eylem ve etkinlikler Diyarbakır Valiliğinin kararıyla YASAKLANMIŞTIR.

  

           14 Temmuz 2012 tarihinde Diyarbakır’da gerçekleştirilmek istenen eylemle ilgili olarak Diyarbakır Valiliğinin yasaklama kararı ve İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda; bahse konu grupların İlimizden çıkışlarına hiçbir şekilde müsaade edilmeyecektir.

 

          Basına ve kamuyona saygıyla duyurulur.  13.07.2012

 

                                                                                                              Ramazan SEÇİLMİŞ

                                                                                                         Vali V.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ