Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 4,7484 / Satış: 4,7495
€ EURO → Alış: 5,5021 / Satış: 5,5038

Mezhep Çatışmasını kimler yapıyor?

Mezhep Çatışmasını kimler yapıyor?
  • 14.07.2013
  • 840 kez okundu

Mezhep Çatışmasını kimler yapıyor?

Iraklı Şii Ayetullah Cevad el-Halisi, Batı’nın Ortadoğu’da mezhep çatışmaları çıkarmak istediğini söyledi.

Evet Batı Ortadoğu’da mezhep çatışması istiyor ama Şiiler mezhep çatışmasını işliyor. Son aylarda gerek Suriye konusunda ve gerekse de Lübnan ve Irak içinde Sünnilere yönelik vahşi saldırılar hep Şiilerin marifetiyle işleniyor.

Suriye’de savaşın baş aktörlerinden Hizbullah, İran ve Irak askerlerinin olması konusunda herhangi bir açıklama yapmayan El Halisi, her zamanki gibi Şii söylemlerine devam etti.

Batının Ortadoğu’daki en büyük yardımcısının Şiiler olduğu inkar edilemeyecek bir gerçektir. Şiiler gerek Afganistan, gerek Irak, ve şimdideler de ise Suriye’de zalimlere ve batılılara vermiş olduğu destek inkar etseler dahi bu bir gerçektir.

Suriye savaşında Esed güçleri ile beraber savaşan Şii dünyası, bu kadar zulüm ve katliamı görmemesizlikten gelip, Batının Ortadoğu’daki oyunundan söz etti.

Irak’ta Mukteda Sadr’ın gerek Suriye içindeki askerleri olsun, gerek Irak içindeki Şiilerin Sünnilere saldırıları olsun ve gerekse Taliban’a karşı düşmanca tutumu olsun İslam ümmetine nefretleri her zaman görülmüştür, Katar’daki Taliban Bürosunun açılmasına üzülen BM, ve körfez ülkelerine bunun kapatılması için rica etmesinden bellidir.

El Halisi, Suriye’de düşmüş oldukları vahim durumlarına bir nevi kılıf bulmak için söylemler geliştirmiştir. Batı bugün Ortadoğu’da en büyük desteğini Esed’den almaktadır.

Bunu nasıl mı? anlıyoruz.

Şöyle ki: Suriye yönetimi her zaman kullanmış olduğu müdafaası şu, “Eğer Suriye yönetimi düşerse, Suriye’de şeriat gelecek”

Şeriatı istemeyenler kimlerdir?

Batı istemiyor, neden istemiyor, çünkü Müslümanların güçlenmesini istemiyor.

Peki Esed neyi vaat ediyor?

Laikliği, Laikliği kim istiyor, Batı istiyor tabi ki.

Şiiler Esed’e laikliği korusun, diye destek veriyor, yani İslam Suriye’de olmasın diye destek veriyor.

Suriyeli bir yetkili açıklamasında,

Biz gidersek, İslamcılar gelir, İsrail’i hedef alır, İsrail için en iyisi rejimin kalması” demişti.

Siz bu açıklamalardan ne anlarsınız?

Suriye’de İsrail’i yanına çekmeye Suriye yönetimi, İslamın gelişi ile korkutup, kendi güvenliklerinin İsrail’in güvenliğidir ifadelerini kullanıyor.

Bu gibi demeçleri son zamanlarda epey çok oldu, ama hala Şiiler, Ortadoğu’da bir oyundan bahs ediyorsa bu oyunu yapanların sadece Batı değil  kendileride olduğu açıktır.

Bu İslam düşmanlığıdır, Müslüman düşmanlığıdır, bu Kuran ve Sünnete düşmanlıktır, bunun başka hiç bir açıklaması yoktur.

Eğer apaçık bu söylem ve niyetlere rağmen hala Suriye’deki Direnişçilerin, İsrail ve Batı adamıdır, ve bunlara utanmadan Tekfirci deniyorsa, bu İslam ümmetine düşmanlıktır.

Ortadoğu’da Müslümanların hep sırtından vuran Şiiler şimdide yapmış oldukları gaflet ve dalaletin üstünü örtmek için, “Batı Ortadoğu da mezhep çatışması çıkarmak istiyor” savunmasını oynuyor.

Suriye’de zulüm ve vahşetin inkar edilemeyen bir ortağı olan Şiiler, yapmış olduklarını sümen altı yapmak için, ve kafalarda meşru bir zemin oluşturmak için her gün yeni şeyler üretiyorlar.

Suriye’de geçenlerde El Kusayr’da bugün Humus’ta yarın Allah bilir Suriye’nin hangi şehrinde katliamlara imza atacaklar.

Suriye’de Zalim Esed’le beraber sivil halka kıyım uygulamanın adı “MEZHEP ÇATIŞMASI” olmuyor mu?

Sırf Sünni oldukları için bunca kadının namusu kirlenmesi mezhep çatışması olmuyor mu?

100 Bin insanın katl edilmesi ki, bunların içinden yüzde 60′ı sivil olması mezhep çatışması olmuyor mu?

Suriye’de katl edilmiş 5 Bin üzerinde Sünni çocuğun katl edilmesi, mezhep çatışması olmuyor mu?

Ülkenin Sünni bölgeleri enkaz olup, Nusayri bölgeleri gayet sakin olması, mezhep çatışması olmuyor mu?

Hizbullah’ın 15 Bin askeriyle Suriye’de katliamlar yapması, mezhep çatışması olmuyor mu?

Sırf Suriye’deki mazlum ve mustazaf halkı korumak için kardeşlerine yardıma giden, Lübnanlı Sünni Alim Şeyh Ahmet El Esiri,yi ve taraftarlarına zulümkar bir baskıyla onlara röket atarla saldırmak mezhep çatışması olmuyor mu?

Allah aşkına sizlerin mezhep çatışmasından anladığınız nedir?

Siz diyorsunuz ki, “Şiiler vuracak, Sünniler ise ses çıkarmayacak, ses çıkarırsa mezhep çatışması olur”, evet aynen böyle diyorlar.

Lübnan Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, yapmış olduğu açıklama ise oldukça esef vericidir,

Kasım, “Ateşin Lübnan’a da Sıçramasını Engellemek İçin Suriye’deyiz”, yani bizler oradaki katliamı Lübnan’a taşınmaması için yapıyoruz diyor.

Eğer orda ki mazlum halkı korumak, mezhep çatışması ise bırakın mezhepçi olalım, eğer oradaki kanın durması için bir şeyler yapılıyorsa bırakın, mezhepçi olalım,eğer orada insanların ölümleri duracaksa bırakın, mezhepçi olalım.

Eğer birileri mezhep çatışmasını bahane ederek Suriye’de zulüm işliyorsa bu mezhep çatışması çıkarmaktır, ve bunun üzerine kurduğu ranttır.

Bizler yeryüzünde eğer barış ve dürüstlüğü savunuyorsak, bu barış ve dürüstlüğü de yaşamak zorundayız. Velev ki menfaatlerimize ters gelmiş olsa dahi.

Evet Ortadoğu’da büyük bir mezhep çatışması var bu doğru, bu mezhep çatışması tamamen öldürmeye yönelik, kan akıtmaya yönelik, bir hazımsızlığa yönelik ve bir güç oluşturmaya yöneliktir.

Kendi güç ispatini yapmaya çalışan Şiilerin İslam ümmetine düşmanca bakışından dolayıdır bu.

Ve bu çatışma değil, Şiilerin Sünnilere saldırılarıdır.

Bu mezhep çatışmasından da rant sağlayan İran, Hizbullah, Irak Şiileridir, çünkü Suriye savaşında tek kazanan taraf şiilerdir.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. mm dedi ki:

    ah şu insancıklar yok mu!!!

YORUM YAZ