Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 5,6811 / Satış: 5,6847
€ EURO → Alış: 6,5365 / Satış: 6,5409

MGK’dan Afrin ve OHAL Kararı Çıktı

MGK’dan Afrin ve OHAL Kararı Çıktı
  • 17.01.2018
  • 456 kez okundu

MGK  Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, OHAL’in 6 kez uzatılmasına ilişkin tavsiye kararı alındığı belirtildi.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), bugün saat 15.20’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Masada, “Afrin operasyonu” ve “OHAL’in uzatılması” olmak üzere iki kritik başlık vardı. Kritik toplantı saat 19:40’da sona erdi. Toplantı yaklaşık 4.5 saat sürdü.

Yılın ilk MGK toplantısında, iç ve dış gelişmelerin görüşülmesi, OHAL’in uzatılması yönünde tavsiye kararı alınması ve Afrin konusunun gündeme gelmesi bekleniyordu.

Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, OHAL’in 6 kez uzatılmasına ilişkin tavsiye kararı alındığı belirtildi. Ayrıca yurt içinde ve yurt dışında operasyonların olacağı ve var olan operasyonların sürdürüleceği mesajı çıktı. MGK bildirisinde, “Türkiye, sınırlarının hemen yanı başında bir terör koridoru oluşturmasına ve bir terörist ordusu kurulmasına izin vermeyecek, bu konuda gereken her türlü tedbir alınacaktır” ifadeleri kullanıldı.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal bugün MGK ile ilgili sorulara “Afrin ile ilgili de bugün MGK’den bir tavsiye kararı çıkacaktır. Türkiye’nin pozisyonu son derece açık ve nettir. Bu sadece Afrin ile ilgili değil, Kuzey Suriye ya da bizim güney sınırımızda biz bir terör koridoruna asla müsaade etmeyiz” demişti.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ