Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 8,2045 / Satış: 8,2456
€ EURO → Alış: 6,4463 / Satış: 6,4786

Milletvekili Dokunulmazlığı Kaldırılacak

Milletvekili Dokunulmazlığı Kaldırılacak
  • 05.12.2012
  • 671 kez okundu

Sadullah Ergin, gündemdeki dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda taslağın sadece BDP’li milletvekillerini kapsamayabileceğini belirtti. Ergin, bu haliyle milletvekili dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda Avrupa Birliği’nden tenkit gelmeyeceği görüşünde.

“SADECE BDP’LİLERİ KAPSAMAYACAK”
Bir dizi temaslarda bulunmak üzere akşam saatlerinde Belçika’nın başkenti Brüksel’e gelen Adalet Bakanı Sadullah Ergin, BDP’li milletvekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik taslağın Meclis’ten geçmesi halinde Avrupalı yetkililerden tepki gelip gelmeyeceğinin sorulması üzerine, ”Söz konusu düzenleme sadece BDP’li milletvekillerini kapsayacak şekilde olmayacak. Bu haliyle Avrupa Birliği’nden bu yönde herhangi bir tenkit geleceğini düşünmüyorum.” şeklinde konuştu.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen çocukların cinsel istismarına karşı mücadeleyi amaçlayan Küresel İttifak toplantısına katılmak üzere Brüksel’e gelen Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yarın öğleden önce Avrupa Parlamentosu’nda bir dizi temas gerçekleştirdikten sonra Avrupa Komisyonu’nda Küresel İttifak toplantısına katılacak. Ergin, perşembe günü ise Avrupa Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu Üyesi Stefan Füle ile görüştükten sonra AB Daimi Temsilcilik binasında Brüksel’de mukim Türk gazetecilerle bir araya gelecek.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ