Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Novada Park Mahkemece Boşaltılıyor

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba zamanında itirazlar sonucu yapılan Novada Park Yerin mülkiyetinde olan şahsın açtığı mahkeme kararı ile büyük ihtimal ile yıkılacak.

Novada Park Mahkemece Boşaltılıyor
 • 15.03.2017
 • 12.719 kez okundu

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba zamanında itirazlar sonucu yapılan Novada Park  Yerin mülkiyetinde olan şahsın açtığı mahkeme kararı ile büyük ihtimal ile yıkılacak.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba zamanında itirazlar sonucu AVM yapılmasına izin vermeyen Mahkeme kararına uymayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı olan Celalettin Güvenç meclis kararı ile vakıf malı olan (Hibe) edilen yere AVM yapılması için karar aldı. Novada Park olan ve açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğanın beklendiği yer mahkemelik oldu.

Açılışı Bekletildi…

Mart ayının başında açılışı planlanan NOVADA park Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın gelişi için bekletildi.

Mülkiyet Sahibi Mahkemeye verdi…

Şanlıurfa’nın milli ve manevi değerlerini taşımak amaçlı mülkiyetinde olan Güllüoğlu Ailesi Kapalı Spor Salonu ve Stadyum yapılması için sözleşmede hibe şeklinde verdi. Yerin rant ve gelir elde edildiğini gören Güllüoğlu Ailesi’nin ferdi yerin boşaltılması için Mahkemeye terk edilmesi için dava açtı.

Şanlıurfa Belediyesi Ne Yapacak…

Yerin mülkiyetinde olan şahsın açtığı mahkeme kararı ile büyük ihtimal ile yıkılacak olan yerin yapılan masrafların boşa gitmesi ve yerin ücretini şahıslara ödemesi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni sıkıntıya koyacak.

Şanlıurfa Belediye eski Meclis Üyesi Mehmet Cafer İşi takip Ediyor…

Sürecin başından bu yana sürekli gündeme gelen ve açtığı mahkemeleri kazanan Cafer ; 11 Nisan Meydan Projesi’nde imzası bulunanlara tek tek dava açacağını ifade eden Mehmet Cafer, “Dava açıldıktan sonra plan iptali yapıldıktan sonra o gün belediyede bu karara imza atan Celalettin Güvenç, Seyfettin Gencer, Yahya Ürün ve Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin hepsine belediyenin zararını tanzim etmeleri için onların her birisine tek tek dava açacağım.” dedi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. NEZİF asoğlu dedi ki:

  Allah bu memleketten memleket sevdalısı evlatları eksik etmesin .allah belediyemize memleket sevdalısı başkanlar meclis üyeleri nasip etsin.Bence peşini bırakmayın bu işin bütün zararı başkandan encümenlerden alın ki birdaha böyle. Bir halt yemesinler utanmaz rezil adamlar .bize camiyle milleti kandırdılar imansız insafsızlar .utanmanız olsa bırakın koltukları derdim ama.utanmanız olsa bu haltı yemezdiniz bırakın bu memleketin yakasını yav nedir sizden çektiğimiz.antepe bakarken hiçmi utanmazsiniz hiçmi sikilmazsınız hiçmi hesap günü aklınıza gelmez bu üç günlük dünyada kalacağınımı sanıyorsunuz bu milletin ahı .gücümüz yetmiyor size sizi allaha havale ettik

 2. Gözde dedi ki:

  Merhaba Yeşil Alan diye tutturan Sayın Urfa Halkı…
       Yıkmak istediğiniz Novada Park Avm' nin yıkılmasına karşıyım. Neden mi? Açıklayayım… En az bin kişinin çalışıp evine çoluğuna çocuğuna ekmek götürebilebileceği bir yerden bahsediyorsunuz. Ticari işleve yönelik diye yıkılmasını talep ediyorsunuz ya daha ne istiyorsunuz anlamıyorum siz insanları abi işsizlik işsizlik diye tutturan gençlerimizi göremeyecek kadar hırsa kapılmışsınız. Neymiş efendim benim dediğim yapılmamış. Daha kaç gün önce işsizlikten intihar edecek olan kardeşimizi vazgeçirmediniz mi? Daha onun gibi kaç tane biliyorum tanıyorum. Abi adam krediyle evlenip yuva kurmuş ya ama ne evine ne borcuna ne çocuğuna yetiyor aldığı bi kaç kuruş. Belki bi faydanız dokunacaktı faydanız.

  Hadi yapın yeşil alan veya park. Kim gidecek oraya biliyor musunuz? Bugün o ticari deyip yıkmak istediğiniz AVM de belki çalışacak olan ama yıktığını için yine işsiz kalacak olan gençlerimiz. Bi anlam ifade ediyor mu sizin için yaa bunlar. Yeşil alansız parksız mı kalacak urfa korkmayın yok öyle birşey. Şuan her yer yeşil alan orda yaaa her yer yeşil alan. Bırakın orasıda olmasın. Abi zaten hibe etmişsiniz niçin faydanız olsun diye değil mi e bundan iyi fayda?

YORUM YAZ