Şan-Med Hastanesi Başhekiminden Koronavirüs Açıklaması

Şanlıurfa'da da koronavirüs olduğu yönünde ortaya çıkan iddialar üzerine Şan-Med Hastanesi Başhekimi Dr.Ahmet İnan basın açıklaması yaptı.

Şan-Med Hastanesi Başhekiminden Koronavirüs Açıklaması

Şan-Med Hastanesi Başhekimi Dr.Ahmet İnan açıklamasında hastanede corona virüs şüphelisinin olmadığını ifade etti.

“TRİYAJ SİSTEMİ KURDUK”

Şan-Med Hastanesi Başhekimi Dr.Ahmet İnan, hastanede triyaj sistemi uyguladıklarını ifade ederek, “Hepinizin malumu Çin'de başlayan Corona Cobvid-19 dediğimiz salgın bütün dünyayı sardı. Yani tam bir pandemi ihlali söz konusu. Elbette Türkiye'de bundan nasibini aldı. Biz şimdiden ve diğer devletlerden tecrübe ile Türkiye olarak bu konuda hemen erken davrandık. Hem de biz sağlıkçılar olarak kendi birimlerimiz de ön tedbirlerimizi aldık. Tabii bu bir müddet daha devam edecek. Biz de insanların sağlığını ön plana alarak bakanlığımızın da talimatı doğrultusunda bir triyaj sistemi kurduk. Hastayı önceden tespit edip eğer Corona belirtisi var ise semptomları var ise onları hastane içerisine dahil etmeden hemen müdahale ediyoruz” dedi.

“BİZ DE BU TESTTEN HİÇBİR ŞEKİLDE ÜCRET ALMIYORUZ”

Başhekim İnan, koronavirüs testi için hiçbir ücret alınmadığını belirterek,  “Türkiye'nin her yerindeki Sağlık Müdürlüğü artı Halk Sağlığı Laboratuvarı hiçbir şekilde hastadan ücret almadan corona virüs testini yapmaktadır. Bu herkese yapılıyor. Biz de bu testten hiçbir şekilde ücret almıyoruz. Görüntüleme cihazlarımız mutlaka her hastadan sonra tekrar yeniden yani her hasta için ayrı bir dezenfeksiyon uygulaması devam ediyor. Sizlerden de özellikle sosyal mesafeye uygun mutlaka ve mutlaka en yakınınız dahi olsa aranızda en az bir buçuk metre mesafe olmasına özellikle rica ediyorum. Yine afişlerle hastane duvarlarımız Coronadan nasıl tedbirler gösteren panolarımız da mevcut. Mutlaka ve mutlaka haber bekleyen hasta ziyaretçileri için mutlaka koruma mesafesine uymalarını ben özellikle istirham ediyorum. Bütün poliklinikler kadın doğum, cildiye dâhiliye, çocuk, üroloji polikliniklerimiz 24 saat hizmete devam ediyor” diye konuştu.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0