Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 4,7484 / Satış: 4,7495
€ EURO → Alış: 5,5021 / Satış: 5,5038

Şanlıurfa’da Obezite’ye Başarılı Neşter

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde Mide Küçültme Yöntemi İle 31 Obezite Hastası Fazla Kilolarından Kurtuldu.

Şanlıurfa’da Obezite’ye Başarılı Neşter
  • 09.03.2017
  • 2.109 kez okundu

(RUHA AJANS)  Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde Mide Küçültme Yöntemi İle 31 Obezite Hastası Fazla Kilolarından Kurtuldu.

Balıklıgöl Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı Dr Volkan Temi ve Dr Hasan Elkan bir yılda 31 hastayı mide küçültme yöntemiyle ameliyatı yaparak fazla kilolardan kurtulmasını sağladı. Çoğu illerde 15 ile 30 bin TL’ye yapılan ameliyat üstelik Şanlıurfa’da ücretsiz yapılıyor…

TÜRKİYE’DE her beş kişiden birinin sorunu haline gelen şişmanlık, aşırı boyuta ulaştığında ameliyatla tedavi ediliyor. Aşırı şişmanlığın kapalı ameliyatla tedavisi Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde başarı ile yapılıyor.Balıklıgöl Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı Dr Volkan Temi ve Dr Hasan Elkan bir yılda 31 hastayı mide küçültme yöntemiyle ameliyatı yaparak fazla kilolardan kurtulmasını sağladı.

Anne oğul birlikle ameliyat oldu

Bunlardan biri de 27 yaşındaki Sadık ve 46 yaşındaki annesi Zehra Çoban… Sadık ile annesi Zehra Çoban, yaşadığı kilo sorunlarından kurtulmak için Balıklıgöl Devlet Hastanesine tedavisi için başvurdu. Hastanede Genel Cerrahi Uzmanları Volkan Temi ve Hasan Elkan tarafından muayene edilen Sadık ve Zehra Çoban’a yapılan muayene sonucunda ameliyat yapılması kararlaştırıldı.Çoban ailesine Dr. Volkan Temi ve Hasan Elkan tarafından yapılan operasyon başarıyla geçti.

6 hafta’da 21 kilo verdim

27 yaşındaki Sadık Çoban, Ruha Ajans’a yaptığı açıklamada,obezite hastalığıyla ilgili bir çok hastaneye tedavi için gittiğini söyledi.Tedavi olmasına rağmen fazla kilolarından kurtulamadığını belirten Çoban, “Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde Hasan hoca ile tanıştık.Gerekli tahlillerimizi yaptıktan sonra ameliyat oldum.Çok şükür operasyonun her hangi bir etkisini görmedim.6 hafta geçti ve şuan çok iyiyim.Bu ameliyatı herkese öneriyorum.Hiç bir tehlikesi de yok.Ameliyattan önce 131 kiloydum. Ameliyattan sonra 21 kilo zayıfladım.Hedefim ise 6 ay içersinde 70 kiloya varmak” dedi.

Hastalarımızdan çok güzel geri dönüşler aldık

Dr. Volkan Temi ise, obezite ameliyatını Balıklıgöl Devlet Hastanesinde başarıyla yaptıklarını dile getirdi.Temi, “Şuana kadar 32 hastayı ameliyat yaptık.Bu çok büyük ancak yüz güldürücü bir operasyondur.Hastalarımızdan çok güzel geri dönüşler aldık.Şuana kadar her hangi bir sıkıntı yaşamadık.Burada yaptığımız işlem midenin yüzde 80’nini alıyoruz ve tüp şeklinde bırakıyoruz.Böylece hastalarımız daha az yiyerek kilo vermiş oluyorlar” ifadelerini kullandı.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ