Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 4,8068 / Satış: 4,8079
€ EURO → Alış: 1,2786 / Satış: 1,2850

Şanlıurfa’da Yaşayan Suriyeli Miniklere Kıyafet Yardımı Yapıldı

Şanlıurfa’da Yaşayan Suriyeli Miniklere Kıyafet Yardımı Yapıldı
  • 20.01.2017
  • 874 kez okundu

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, ülkelerinde iç savaştan dolayı gelerek Türkiye’ye sığınan ailelere kıyafet yardımı yapıldı.

Sığınmacılara hizmet için kurulan platform tarafından Suriyeli çocuklara yardım etkinlikleri kapsamında, Harran ilçesinde kendi imkanlarıyla kurdukları çadırlarda kalan 300 şahısa yardım yapıldı.

Minibüslerle Paşa bağı Mahallesinde Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Yardım Mağazası’na getirilen ve büyük bölümünü bayan ile çocukların oluşturduğu sığınmacılar, gönüllülerin de yardımı ile kendilerine uygun ayakkabı ve giysi seçildi.

Suriyeliler yemek yedikten sonra araçlarla tekrar çadırlara götürüldü.

Platform mağaza sorumlusu Veysel Toprak, yaptığı açıklamada, çeşitli ilçelerde konaklama tesislerinde yaşayan sığınmacı çocukların tamamına ulaştıklarını söyledi.

Mağazanın sığınmacıların hizmetinde olduğunu açıklayan Toprak, “Amacımız ihtiyaç sahibi herkes ulaşmak. Yaklaşık 2 senedir bunun için mücadele ediyoruz. Allah’a şükür, başta çocuklar olmak üzere binlerce şahısa ulaştık.

Son bir haftadır, zor durumda yaşamını devam ettiren ve kendi kurdukları çadırda kalan ailelerle ilgili çalışıyoruz, Şimdiye kadar büyük çoğunluğunu çocukların oluştuğu bin şahısa yardım dağıttık. Çalışmalarımız bundan sonra da aynı kararlılıkla devam etmiş olacak.

Yardım alan sığınmacılardan Sattuf el-Fehed ise yaklaşık 6 ay evvel Türkiye’ye geldiklerini ve kendi kurdukları çadırda yaşamaya çalıştıklarını söyleyerek, yardımlardan dolayı ilgililere teşekkür etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ