Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 4,8101 / Satış: 4,8116
€ EURO → Alış: 5,6042 / Satış: 5,6059

Suriyeli Minikler Karne Sevinci Yaşadı

Suriyeli Minikler Karne Sevinci Yaşadı
  • 20.01.2017
  • 694 kez okundu

Şanlıurfa’ kent merkezinde eğitim gören yaklaşık 57 bin Suriyeli minik öğrenciler karne heyecanı yaşadı.

Ülkelerinde iç savaştan kaçıp, Türkiye’ye gelen ve Şanlıurfa’da sağlanan imkanlarla eğitimlerine devam eden Suriyeli öğrenciler, Türkiye’de yaşıtları gibi karnelerini aldı.

Türkiye’de sığınmacıların da olduğu kentlerin başında gelen Şanlıurfa’da yaklaşık 57 bin Suriyeli öğrenci, karnelerini aldıktan sonra 15 günlük tatile çıktı.

Bin 400 civarında öğrenci olduğu Suriyeli Misafirler Bilgi ve Eğitim Merkezinde yapılan karne dağıtım töreninde başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Öğrencilerin büyük bölümü tatile çıkacağı için mutlu oldular, notları istediği gibi olmayan bazı öğrencilerin ise ağlaması dikkatlerden kaçmadı.

Okul Müdürü Mustafa Koç, yaptığı açıklamada, Suriyeli çocuklara eğitim ve öğretim anlamında en iyi hizmet sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Suriyeli öğrencilere başarı dileyen Koç, tatili en iyi şekilde değerlendirmelerini istedi.

Suriyeli 4.cü sınıf öğrencisi Sidra İbrahim de notların çok iyi olduğunu ve, bunun için çok mutlu olduğunu söyledi.

3.cü sınıf öğrencisi Nur el-İsa da yaklaşık bir buçuk senedir Şanlıurfa’da olduklarını ve burada Türkçe öğrendiğini söyleyerek, notları dolayısıyla mutlu olduğunu açıkladı.

Semira Mukid ise tatile çıkacağı için heyecanlı olduğunu ama bu zamanda okulu ve arkadaşlarını özleyeceğini dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ