Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 7,3088 / Satış: 7,3214
€ EURO → Alış: 8,2101 / Satış: 8,2512

Urfa’da Alevi Derneği Kongresi Yapıldı

Urfa’da Alevi Derneği Kongresi Yapıldı
  • 02.12.2012
  • 801 kez okundu

Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi 2. Olağan kongresi yapıldı. Şair Nabi Kültür Merkezi’nde yapılan ve mevcut Başkan Kemal Atalar’ın aday olmadığı kongrede, tek liste ile seçime giden Yusuf Ziya Üçkök başkanlığa seçildi.

Kongreye Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Ünal Ateş, CHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Köse ile Ahmet Budak, İnsan Hakları Derneği Şube Başkanı Cemal Babaoğlu, SES Sendikası Şube Başkanı Dt. İsmet Karadağ, DİSK Şube Başkanı Sadık Demir ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi’nin yapmış olduğu faaliyetleri anlatan slayt sunumu ile devam etti. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından bir konuşma yapan Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Kemal Atalar, kongrede aday olmayacağını belirterek, kongreye gelen tüm davetlilere teşekkür etti. Alevi Kültür Dernekleri Şubesinin çalışmalarını anlatan Atalar, Şanlıurfa’da yaşayan Alevilerin varlığını hissettirmek için Yönetim Kurulu olarak ellerinden geleni yaptığını söyledi. Atalar son olarak, seçim sonucunda göreve başlayacak yeni yönetime de başarılar diledi.

Tek liste ile gidilen kongrede dernek başkanlığına seçilen Yusuf Ziya Üçkök ise, yaptığı teşekkür konuşmasında, amaçlarının Şanlıurfa’da yaşayan Alevileri bir çatı altında toplamak olduğunu söyledi.

Alevilerin her zaman yanında olduğunu belirten Üçkök, “İhtiyaç duyduklarında her zaman canların yanında olacağız. Sorumluluklarımız arttı. Kararlı bir şekilde canlara hizmet etmek istiyoruz. Bütünleştirici ve birleştirici bir yönetim anlayışı içinde olmaya gayret edeceğiz” dedi.

Bu arada Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şubesi’nin yeni yönetimi şöyle oluştu;

Başkan; Yusuf Ziya Üçkök, Hüseyin Şahan, Reşit Burhan, Halil Başak, Abit Çelik

Disiplin Kurulu; Yahya Kuzu, Hakan Güleç, Sadık Besuf

Denetleme Kurulu; Ali Coşkun Üçbudak, Ali İrfan, Sabri Olgun

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ