Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 4,8268 / Satış: 4,8293
€ EURO → Alış: 4,1072 / Satış: 4,1278

Urfa’da Taziye Evleri Rant Kapısına Dönüştü

Şanlıurfa’da Taziyesi Olan Vatandaşların Acısı Yetmezmiş Gibi Rant Kapısına Dönen Taziye Evi ücretleri vatandaşı canından bezdirdi .

Urfa’da Taziye Evleri Rant Kapısına Dönüştü
  • 07.02.2017
  • 3.371 kez okundu

Şanlıurfa’da Taziyesi Olan Vatandaşların Acısı Yetmezmiş Gibi Rant Kapısına Dönen Taziye Evi  ücretleri vatandaşı canından bezdirdi .

Yoğun göç ve kentleşmenin ardından geniş aile yapıları nedeniyle taziyelerin apartman dairelerinde gerçekleştirilmesinde yaşanan sıkıntıyı gidermek amacıyla sivil toplum örgütleri, hayırseverler ve belediyeler tarafından yıllar önce yapımına başlanan taziye evlerinin sayısında hızlı artış yaşanıyor.

3 gün boyunca sürüyor

Kentte erkekler için yüzlerce taziye evi yapılırken, ziyaretçileri ağırlamada bu mekanların sağladığı büyük rahatlık nedeniyle kadınlar için de taziye evi oluşturulmaya başlandı.Başsağlığı dileğinde bulunmak üzere gelen herkes içerideki toplulukla vefat eden için fatiha okurken, taziye sahipleri, acılarını paylaşmaya gelenlere 3 gün boyunca çay ve mırranın yanı sıra yemek ikramında bulunuyor.

Rant kapısına dönüştü

Zira ilk başta ücretsiz başlayan taziye evleri şimdilerde rant kapılarına dönüştü.Kentte bir taziyenin masrafı 700 TL’den başlayıp 2000 TL’ye kadar çıkıyor. Hizmet karşılığı istenen bu ücretin nereye aktarıldığı ise meçhul…

Vatandaşlar ise, yetkililerin taziye evlerine bir düzenleme getirmesini istiyor.

RUHA AJANS

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Suruçlu dedi ki:

    Biz Abdurrahman Yavuz Taziye evine 4 gün için 1600 tl verdik. 100 lira kadar parası bizde kalınca sözde oranın sorumlusu Kahveci,kalan parası için bize hakkımı helal etmiyorum dedi.O kalan 100 lirasını da yolladık. Demek istediğim bu işin bir ticaret kapısına döndüğü ortada sözde o paralar cami ve taziye evinin ihtiyaçlarını karşılamak için alınıyormuş ama ne kadar dogru olduğu meçhul..

YORUM YAZ