Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Vali’den Newroz Alanında Öldürülen Kurt Açıklaması

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında vurularak yaşamını yitiren Kemal Kurt’la ilgili olarak, yazar Ömer Faruk Gergerlioğlu’na açıklamalarda bulundu.

Vali’den Newroz Alanında Öldürülen Kurt Açıklaması
  • 25.03.2017
  • 1.853 kez okundu

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında vurularak yaşamını yitiren Kemal Kurt’la ilgili olarak, yazar Ömer Faruk Gergerlioğlu’na açıklamalarda bulundu.

“BANA VERİLEN BİLGİLER GÖRÜNTÜLERLE UYUŞMUYOR”

Aksoy, Kemal Kurkut’un öldürülmesi sonrası valilik tarafından verilen ilk bilgilerde Kurkut’un “şahsın canlı bomba olma ihtimali” üzerine öldürüldüğü açıklamasını hatırlatarak “Ancak sonra gelen görüntüler bilgiyle uyumsuzdu, örtüşmüyordu” dedi.
“BİRİ KOLUNDA DİĞERİ KALBİNDE İKİ KURŞUN”

Aksoy, emniyet yetkililerinin hâlâ “canlı bomba ihtimali” üzerine öldürüldüğü bilgisinde ısrar ettiğini söylerken “Bunun üzerine farklı bir durum olduğunu görüp İçişleri Bakanlığından müfettiş istedim, başsavcılık yeniden incelemeye başladı. Adli tıp raporunda biri sol kolunda, diğeri kalbe saplanmış iki mermi gömleği tespit edildi, kolundakinin hangi silahtan çıktığını tespit ettik, kalbe saplanan için yeterli bilgi yok, mermi giriş çıkışına rastlanmadı, seken mermi gömleği olabilir” dedi.
‘ÖNCEDEN YAŞANMIŞ BİR TARTIŞMA YOK’

Şahsın üstünün çıplak olması ve kasaptan bıçak alarak aniden kontrol noktasına koşmasının, önceden yaşanmış bir tartışma nedeniyle olup olmadığı sorusuna Aksoy, “Emniyet’ten arkadaşlarımız önceden bir olay yaşanmadığını, şahsın erken saatlerde gelip, böyle bir tehditte bulunduğunu iddia ediyorlar” dedi. Tişörtü veya gömleği üzerinde “Kürdistan” yazdığı için bir tartışma yaşandığı şeklinde iddialar olduğu sorusuna ise “Bu konuya soruşturma sonrası açıklık getirilir” dedi.
“FETÖ BAĞLANTILARI ARAŞTIRILACAK”

Aksoy olayın etraflı soruşturma gerektirdiğini, çok üzücü olduğunu ifade etti. Aksoy, “Sağlık kayıtlarında öncesinde antidepresif ilaç kullanım öyküsü olduğunu ve ailesinin ifadesine göre son 1 haftadır ilaçlarını kullanmadığını belirtti. Kullandığı ilaçları bana okuyunca antidepresif bir tedavi kullandığı anlaşılıyordu. Olayın erken saatte gelmesi itibariyle, alana bomba yerleştirmeye kullanılan provokatif bir şahıs mı, bize intikal ettirilmeyen öncesinde polislerle yaşadığı bir tartışma sonrası aniden gelişen bir olay mı olduğu, polislerin FETÖ’yle alakasının olup olmadığına kadar ayrıntılı olarak konuyu araştıracağız” dedi.
“GEREKİRSE AÇIĞA ALINIR”

Aksoy, ayrıntılı bilginin soruşturma sonrası verileceğini, gerekirse açığa alma gibi uygulamaların yapılacağını belirtti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ