Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 6,1609 / Satış: 6,1664
€ EURO → Alış: 7,2362 / Satış: 7,2381

Vekile Sürat Serbest

Vekile Sürat Serbest
  • 08.05.2013
  • 612 kez okundu

AK Parti, CHP, MHP ve BDP grup başkanvekilleri, milletvekillerinin mali, sosyal hak ve yükümlülükleriyle ilgili yasa teklifine birlikte imza attı. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri milletvekillerine yeni özlük hakları tanıyan teklifi savundu. Yeniçeri, “Milletvekilliğini yapması için kendisini güçlü hissetmesi lazım. Milletvekilliğini güçlendirmeden demokrasiyi güçlendiremezsiniz” dedi.

MECLİS’TE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
TBMM’de bir basın toplantısı düzenleyen Yeniçeri, Milletvekillerine yeni özlük haklar tanıyan teklife ilişkin soruları da cevapladı. Yeniçeri, “Milletvekillerinin farklı bir statüde olmaları dolayısıyla bazı farklılıkların verilmesi aslında doğal karşılanması gereken bir husustur ama bu, vatandaşın ve kamu vicdanının kabul edemeyeceği ölçüde olamaz” diyerek şöyle devam etti:

”MİLLETVEKİLİNİ GÜÇLENDİRMEDEN DEMOKRASİYİ GÜÇLENDİREMEZSİNİZ”
“Milletvekiline bu tür bir ayrıcalık tanımak yerine vatandaşa böyle bir ayrıcalık tanımak gerekli ama milletvekillini de güçlü kılmak durumundasınız. Milletvekilliğini yapması için kendisini güçlü hissetmesi lazım. Milletvekilliğini güçlendirmeden demokrasiyi güçlendiremezsiniz.”
”POLİS DURDURDU RENCİDE OLDUK”
Yeniçeri konuya yönelik bir örnek de verdi. Kütahya’ya giderken araçlarını durduran trafik polisinin kendilerine uyguladığı tavırdan rencide olduklarını belirten Yeniçeri, ”Kütahya’ya gidiyorduk, araç biraz hızlı gidiyordu, iki milletvekili vardı. Polis durdurdu ‘radara yakalandınız’ dedi. Şoför ‘araçta milletvekili var’ dedi. Polis, emir komuta içerisinde ‘ruhsat, ehliyet’ dedi, biz de bu tavrından rencide olduk. Bize daha kibar davranabilirdi.” dedi.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ