Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 4,8068 / Satış: 4,8079
€ EURO → Alış: 1,2786 / Satış: 1,2850

Yahoo’nun Satışı İkinci Çeyreğe mi Kaldı?

Yahoo’nun Satışı İkinci Çeyreğe mi Kaldı?
  • 24.01.2017
  • 1.214 kez okundu

İnternet hizmetleri şirketi Yahoo’nun ABD’li iletişim devi Verizon’a satışın senenin ikinci çeyreğinde yapılmasını beklendiği söylenildi.

Yahoo firması tarafından yapılan 2016 sene dördüncü çeyrek bilanço açıklamasında, şirketin ABD’nin en büyük cep telefonu operatörü ve en yaygın internet servisi sağlayıcılarından Verizon’a satışın bu senenin ilk çeyreği yerine ikinci çeyreğinde tamamlanması öngörüldü.

Açıklamada, satışın tamamlanmasına ait, “Gerekli şartların yerine getirilmesi kapsamında hala çalışmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Verizon geçen sene temmuz ayında Yahoo’yu 4,83 milyar dolara satın alacağını söylemiş fakat Yahoo’nun 2013 senesinde 1 milyar, 2014’te de 500 milyon kullanıcısının hesap bilgilerinin bilgisayar korsanların ele geçirildiğinin duyurulmasından sonra satışla ilgili pürüzler çıkmıştı.

Yahoo’nun Verizon tarafından satın alınması, bu şirketin sahip olduğu nakitle Çinli e-ticaret devi Alibaba Group ve Yahoo Japonya’daki hisseleri ve çekirdek olmayan patentlerini kapsamıyor.

Satış anlaşması tamamlanmasından sonra Yahoo’nun yeni adı Altaba Inc. olması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ