Advert
Advert
$ DOLAR → Alış: 6,1609 / Satış: 6,1664
€ EURO → Alış: 7,2362 / Satış: 7,2381

2 Çocuğu Ezen Polis Tahliye Oldu

2 Çocuğu Ezen Polis Tahliye Oldu
  • 18.10.2017
  • 1.971 kez okundu

Silopi’de 2 çocuğun ölümüne neden olan zırhlı aracın sürücüsü, tutuklu polis memuru Ömer Yeğit tahliye edildi.

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde geçen Mayıs ayında, manevra yaparken bir eve çarpıp 7 yaşındaki Muhammed ile 6 yaşındaki Furkan Yıldırım adlı kardeşlerin ölümüne neden olan zırhlı aracın sürücüsü, tutuklu polis memuru Ömer Yeğit ve kendisini görevlendiren amiri Murat Maden’in yargılanmasına başlandı.

Polis memuru Yeğit, ehliyetinin olmamasına rağmen farklı yerlerde görevlendirildiğini belirterek, olaydan kendisini görevlendiren emniyet müdür ve yetkilileri sorumlu tuttu. Duruşma sonunda polis memuru Yeğit tahliye edildi.

Duruşmada söz alan Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, polislerin koruma mantığına ters davrandığını ve olay yeri krokisinin yanlış hazırlandığını belirtirek, “Aracı tek başına kullanılması başlı başına bir hatadır. Polisin sokakta geri gitmesini gerektirecek bir durum yok. Sanığın muhtemel kasıttan yargılanması gerekiyor. Sanığın tutukluluk halinin devam etmesini talep ediyoruz” dedi.

‘DİĞER YETKİLİLERİN DE DOSYAYA DAHİL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ’

Diyarbakır Baro Başkanı Ahmet Özmen de olayın, ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma’dan ziyade kasıtlı öldürme olduğunu öne sürerek, ehliyeti olmayan bir kişinin kaza yaptığında savcıların, ‘Taksirle adam öldürmekten’ iddianame hazırladığını belirtirek, “11 ton olan zırhlı araca 7 ton eklenmenin kim tarafından yapıldığının tespit edilmesini talep ediyoruz. Sanık polisler dışında kalan yetkililerin de dosyaya dahil edilmesini ve tutuksuz yargılanan polisin de tutuklanmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Savunmaların ardından duruşmaya ara veren mahkeme heyeti, olay yerinde 22 Kasım’da keşif yapılması ve tutuklu sanık polis memuru Ömer Yeğit’in tahliyesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ