Cumhurbaşkanı Abd İle Fırat'ın Doğusunda Ortak Adım Atacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelensky’le ortak açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin Fırat'ın doğusuyla ilgili sorusunu cevapladı

Cumhurbaşkanı Abd İle Fırat'ın Doğusunda Ortak Adım Atacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray'da Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan burada, “Fırat'ın Doğusu için adımı ABD ile birlikte atıyoruz. ABD ile bir harekat merkezi kurulması kararı verildi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelensky’le ortak açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin Fırat'ın doğusuyla ilgili sorusu üzerine şunları söyledi:

“Üç günlük bir görüşme periyodu oldu. Bu görüşmeler yine devam edecek ancak şimdi bir adım atılıyor. Amerikalılarla birlikte bir harekat merkezinin kurulmasının kararı verildi. Bu harekat merkezini kurmak suretiyle buradaki süreç başlatılacaktır. Dolayısıyla adım atıldı mı, atılmadı mı bu soru cevabını buluyor. Demek ki adım birlikte atılıyor. Burada asıl olan Fırat'ın doğusunda bir adımın atılması meselesiydi. Bu da şimdi Amerikalılarla birlikte gerçekleştiriliyor.” 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0