Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Koronadan Öldü

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın korona virüsten öldüğü iddiası doğrulandı.

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Koronadan Öldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yalman'la birlikte salgından ölenlerin sayısının 3'e yükseldiğini duyurdu.Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün dün akşam gündeme getirdiği Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman’ın korona virüsten öldüğü iddiası başhekimlik tarafından doğrulandı. Başhekimlik, Yalman'ın eşinin de korona karantinasında olduğunu açıkladı.Ailesi, Yalman’a corona virüsü testi yapıldığını ve sonucun negatif çıktığını açıklamıştı. Fakat Aytaç Yalman’ın eşi ve kız kardeşinin de karantinada tutulduğu ifade ediliyor.Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman, geçen pazartesi İstanbul’daki Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görürken hayatını kaybetmişti.Yalman’ın vefatından üç hafta önce İran’da bulunduğu öğrenilmişti. 

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın korona virüsten öldüğü iddiası doğrulandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yalman'la birlikte salgından ölenlerin sayısının 3'e yükseldiğini duyurdu.Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’ün dün akşam gündeme getirdiği Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman’ın korona virüsten öldüğü iddiası başhekimlik tarafından doğrulandı. Başhekimlik, Yalman'ın eşinin de korona karantinasında olduğunu açıkladı.Ailesi, Yalman’a corona virüsü testi yapıldığını ve sonucun negatif çıktığını açıklamıştı. Fakat Aytaç Yalman’ın eşi ve kız kardeşinin de karantinada tutulduğu ifade ediliyor.Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman, geçen pazartesi İstanbul’daki Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görürken hayatını kaybetmişti.Yalman’ın vefatından üç hafta önce İran’da bulunduğu öğrenilmişti.

SAĞLIK BAKANI MECLİS'TE AÇIKLADI

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Yalman'ın korona virüsten öldüğünü doğrulayarak, salgından ölen kişi sayısını 3 olarak güncelledi.Koca, Aytaç Yalman’ın ölümüyle ilgili şunları söyledi:4 gün önce bizim eski Gata denilen hastanemize müraacat ediliyor.Daha önce koah hastası. Yaklaşık 6 saat sonra da ex kabul ediliyor. O dönemde yapılan test de negatif çıkıyor. Şüpheli olabilir düşüncesiyle çevresi taranıyor. Bu tarama sürecinde eşi dahil pozitif çıkanlar oldu.Başta negatif sonra pozitif olabilir. Başta pozitif olan üç gün sonra negatif olan sonra tekrar pozitif olan vakamız da var. Bu dönemde nasıl hassasiyetle yaklaştığımızı yani taramaya çıktığımızı gösterdik. Önlemimizi aldık." 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0