İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Habertürk canlı yayınında yaptığı açıklamaları montajlayarak paylaşan AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş’e AKP’li isimlerden tepki geldi.

AKP’li isimlerden İmamoğlu'nun Montajlanan Konuşmasına Tepki Geldi

İmamoğlu'nun Konuşması Montajlandı

Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğünde “Türkiye’nin Nabzı” programında soruları yanıtlayan İmamoğlu, konuşmasında hükümete terörle birlikte mücadele çağrısı yapmıştı. İmamoğlu “Gelin Türkiye’yi beraber yönetelim. 24 Haziran’da yetki alan AK Parti. Ne bekası? Kim daha vatansever? Bu ülkenin 82 milyon vatanseveri var. Terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız” dedi.

İmamoğlu’nun bu açıklamalarının montajlanmış halini sosyal medyada dolaşıma açan AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Elif Şahin Keleş’e tepkiler geldi.

İmamoğlu’nun açıklamalarının çarpıtıldığı videoda İmamoğlu’nun “PKK’ya FETÖ’e özellikle yabancı basının Türkiye üzerine İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı konuştu

ğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu” sorusuna “Gelin Türkiye’yi beraber yönetelim” dediği görülüyor.

”Montaj video, orantısız ve gereksiz saldırılar”

AKP eski Milletvekili Şamil Tayyar da, sosyal medya hesabından, “Montaj video, orantısız ve gereksiz saldırılarla CHP adayının mağduriyet algısına hizmet edenleri görünce… AK Parti’de seçim kampanyasını yürüten SKM ve Strateji ekibinin sadece partide değil kontrolsüz paralel yapılara ilişkin de önlem alması zaruri hale geldi” diye yazdı.

”İftira ile, yalan ile, montaj ile hiçbir yere gelinemez”

AKP’ye yakın televizyon yorumcusu Ömer Turan, sosyal medya hesabından, “İftira ile, yalan ile, montaj ile hiçbir yere gelinemez” diyerek söz konusu montaja tepki gösterdi. Turan, “Ekrem İmamoğlu’na yönelik iğrenç karalama kampanyası devam ederse sadece ona oy vermekle kalmam aynı zamanda seçim kampanyası için de çalışırım” dedi.

”FETÖ ne yapıyorsa aynısını yapıyorsunuz!”

AKP’li Taha Ün de, AKP’li Elif Şahin Keleş’in yaptığı montaja tepki gösterdi. Ün, “Dün pelikan kontenjanından Ak Parti il yk üyesi olan şahsın köpürtmesiyle başlayan iftira ve montaj furyası tam gaz devam ediyor. FETÖ’cülük fikirden ziyade bir metod müktesebatıdır” derken, “FETÖ ne yapıyorsa aynısını yapıyorsunuz. montaj haberler, masabaşı gazetecilik. farklı bir sonuç bekliyor musunuz cidden?” dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları