Büyükşehir belediyesi araçlarından akaryakıt çaldığı ileri sürülen 15 kişi gözaltına alındı
Büyükşehir Belediyesinden Çalıp Eyyübiye Belediyesi'ne Sattılar

3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ŞANLIURFA'da, büyükşehir belediyesi'ne ait 15000 Lt yakıtı çalıp Eyyübiye belediyesine satığı ileri sürülen 15 şüpheli yakalandı. 

Eyyübiye Mahallesi'ndeki akaryakıt istasyonu bağlı olduğu şirketin  yetkilisi, istasyona gönderilen yakıttan çok daha fazlasının satıldığını tespit ettiklerini belirterek durumu polise ihbar etti. İhbar üzerine harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, Halil T.'ye ait akaryakıt istasyonunda kaçak akaryakıt satışı yaptığını saptadı. Polis, düzenlenen operasyon ile istasyon sahibi H.T. ile birlikte 14 şüpheliyi gözaltına alarak emniyete götürdü.

EMNİYETİN YAKITINI DA ÇALMIŞLAR

EMNİYETİN YAKITINI DA ÇALMIŞLAR

İSTASYON KAPATILDI

Polisin takibi sonucu şüphelilerin, büyükşehir belediyesine ait yediemin deposunda tutulan emniyet ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan yakıtı çaldıkları ortaya çıktı.

Polisin yaptığı kontrollerde büyükşehir belediyesine ait olan 7 tanker civarında yaklaşık 150 bin litre yakıtın çalınarak Eyyübiye Belediyesi'ne satıldığı belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çalışanı Ahmet D. ile istasyon sahibi Halil T. ve kardeşi Mustafa T. tutuklandı. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Kaçak akaryakıt satışı yapıldığı saptanan istasyon ise kapatıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları