HDP Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Gözaltına Alındı
Ceylanpınar ilçesinden belediye eş başkan adayı gösterdiği Narin Gezgör, seçim bürosu açılışında PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehihe konuşma yapınca gözaltına alındı.

HDP'nin, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinden belediye eş başkan adayı gösterdiği Narin Gezgör, seçim bürosu açılışında PKK elebaşı Abdullah Öcalan lehihe konuşma yapınca gözaltına alındı. Polis, toplanan kalabalığı da biber gazı kullanarak, dağıttı.

ÖCALAN'LA İLGİLİ SÖZLERİ NEDENİYLE GÖZALTINA ALINDI

HDP Ceylanpınar ilçesi belediye eş başkan adayları Mehmet Ali Kahraman ve Narin Gezgör, partililer ile birlikte seçim bürosu açılışı için ilçe binasında buluştu. Buradan açılışı yapılacak seçim bürosuna yürümek isteyen grup, polisin uyarısıyla dağıldı.

kalabalık biber gazı kullanılarak, dağıtıldı

kalabalık  biber gazı kullanılarak, dağıtıldı

Narin Gezgör'ü 'terör örgütü propagandası yapmaktan gözaltında

Kısa süre sonra seçim bürosu önünde yeniden toplandı. Burada kalabalığa bir konuşma yapan eş belediye başkan adaylarından Narin Gezgör, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın tecritte tutulduğunu iddia etti. Bunun üzerine polis Gezgör'ü uyardı. Kalabalık karşılık verince de polis, biber gazı ile müdahale etti. Seçim bürosuna giren polis, Narin Gezgör'ü 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla gözaltına aldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları