Yerel seçimlerin en kritik illerinden olan İstanbul, İzmir ve Ankara'da AKP büyük şok yaşadı.
İstanbul Adayı İmamoğlu  Öne Geçti

 Erdoğan da balkon konuşmasında bu 3 ile hiç değinmeyerek CHP'nin zaferini kabul etmiş oldu.31 Mart 2019 Pazar 17:35Yerel seçimin oy depolarında AKP büyük şok yaşadı. 3 büyükşehiri kaybeden AKP'de Erdoğan da balkon konuşmasında bu 3 ile hiç değinmeyerek CHP'nin zaferini kabul etmiş oldu. Şuana kadar ortaya çıkan verilere göre AKP 25 yıldır yönettiği İstanbul ve Ankara'yı ana muhalefet partisi CHP'ye karşı kaybetti.

ANKARA'DA MANSUR YAVAŞ KAZANDI 

Ankaralı seçmenler tercihini yaptı. Yaklaşık 3 milyon 922 bin seçmen Ankara'da oylarını kullandı. Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş kazandı.Sandıkların kapanmasının ardından oy sayımına geçildi. Ankara genelinde saat 00:42 itibariyle sandıkların yüzde 92,4'ı açıldı.CHP     50.62 %     MANSUR YAVAŞAKP     47.20 %     MEHMET ÖZHASEKİ İZMİR'DE FARK BÜYÜK

Sandıkların kapanmasının ardından oy sayımına geçildi. İzmir genelinde saat 17.45 itibariyle sandıkların yüzde 92.2'si açıldı. Toplam sandık 10 bin 161, açılan sandık sayısı ise 9365.  Açılan sandıklardan gelen sonuçlara göre;Mustafa Tunç Soyer % 58.06Nihat Zeybekçi % 38.49İzmir'de Millet İttifakı'nın adayı olarak seçime giren ve kazanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, partililerle seçim sonuçlarını izlediği ofisinde seçim mitinglerinde de sık sık kullandığı 'Çav bella' şarkısı eşliğinde zıplayarak dans etti. Bazı partililer de şarkıyı söyleyerek ve dans ederek Soyer'e eşlik etti. Soyer annesi Güneş Soyer'e sarıldı ve onunla kol kola girerek dans etti. Tunç soyer'in iki kızı da babalarına eşlik etti. Soyer'in zafer dansı partililer tarafından cep telefonlarıyla görüntülendi. İSTANBUL'DA İMAMOĞLU ÖNDE AKP'nin kendi seçim sistemine göre İstanbul sonuçları:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları