30 yaşındaki bir adam, günde 10 bardak kahve içince bir süre sonra kemikleri erimeye başladı.
Kahve Tiryakilerine Kötü Haber

Kahve Bağimlılığı Hayatından Ediyordu

En popüler içeceklerden biri olan kahve, özellikle ofis ortamının vazgeçilmezidir. 30 yaşındaki Han Xiao, tam bir kahve bağımlısıydı. Günde 10 bardak sert kahve tüketen Han, sağlık problemleri yaşamaya başladı ve doktora gittiğinde gerçeği öğrendi. 30 yaşında olmasına rağmen kemikleri 60 yaşındaki bir kadına eş değerdi!

 Çin'de yaşayan Han Xiao, düzenli bir iş hayatı vardı ve ofiste hemen hemen her gün 10 bardak kahve tüketiyordu. Üstelik Han, kahvesini sütsüz ve oldukça koyu içmeyi tercih ediyordu. Han'ın bu keyfi ne yazık ki onu sağlığından etmeye yetti...

şiddetli öksürük nedeniyle kemikleri kırıldı

şiddetli öksürük nedeniyle kemikleri kırıldı

Fazla kahve tüketiminin verdiği zararlar

Doktor, ağrının nedenini bulmak için röntgen istedi ve asıl sorunu orada gördü. Han'ın üçüncü, dördüncü ve beşinci kaburgalarının şiddetli öksürük nedeniyle kırıldığını gördü. 7 yıldan uzun süredir su gibi kahve içen Han'a doktor teşhisi koydu; kemiklerinin eski sağlığını kaybetmesinin tek nedini aşırı kahve tüketimiydi. Doktor, 30 yaşındaki Han'a kemik yapısının 60 yaşındaki bir kadına eşdeğer olduğunu söyledi. Ve Han ne yazık ki erken osteoporoz yolundaydı.

Fazla kahve tüketiminin verdiği zararlardan kurtulmak isteyen Han, doğru beslenme planına geçiş yaptı ve kahve miktarını minimuma getirdi. Ardından kalsiyum ve protein destekli bir diyete başladı. Uzmanlar kemik erimesi noktasında kadınları ciddi anlamda uyarıyor ve 45 yaş üstü kadınların düzenli kemik yoğunluğu testine girmelerini öneriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları