Taliban Militanları Sayyad İlçesine Saldırmasıyla  20 Güvenlik Görevlisini Öldürdü
Afganistan'da Taliban 20 askeri öldürdü. Taliban'ın saldırısı sonucu 20 güvenlik görevlisi yaşamını yitirdi. Öte yandan başka bir ilde askerler yanlışlıkla sivilleri vurdu.

Afganistan'da Çıkan Çatışma

Taliban militanlarının Afganistan'ın kuzeyindeki Sar-i Pul vilayetinin Sayyad ilçesine saldırması sonucu 20 güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiği bildirildi.Sar-i Pul Valiliği Sözcüsü Zabihullah Amani nin yaptığı açıklamada, militanların Sayyad ilçe merkezine 3 koldan saldırdığını belirtti.Saldırıda 20 güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiğini ifade eden Amani, 23 güvenlik görevlisinin de yaralandığını söyledi.

Taliban Sivillere Saldırdı

Amani, çıkan çatışmada çok sayıda militanın da öldürüldüğünü bildirdi.Taliban sözcüsü Kadi Yosuf Ahmadi, üç kontrol görevinin aşıldığı ve dün gece çok sayıda araca, silah ve mühimmata el konulduğunu söyleyerek saldırının sorumluluğunu üstlendi. Öte yandan başka bir vilayette güvenlik güçleri yanlışlıkla sivilleri vurdu. Paktiya vilayetinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda yanlışlıkla sivillerin öldürüldüğü bildirildi. Bölge  halkı saldırıda 6 sivilin öldürüldüğünü söylüyo

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları