Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmada 120 çalıntı araç ele geçirildi.
Urfa'da Türkiye'nin En Büyük Oto Hırsızlığı Operasyonu

120 çalıntı araç ele geçirildi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri ülke genelinde meydana gelen ağır hasarlı trafik kazaları ve bu kazalara karışan araçları inceleme altına alarak başlatmış oldukları çalışma kapsamında 15 bin adet trafik kazası fotoğrafları incelenmesi sonucunda trafik kazasına karışmış olup kullanılmaz hale gelen 120 adet aracın hala trafikte kullanımda olduğu tespit edildi. şase numaralarının değiştirildiği araçlar ülke genelinde piyasaya sürüldüğü tespit edildi. 

Büyük Oto Hırsızlık (change) operasyonu

Büyük Oto Hırsızlık (change) operasyonu

120 adet çalıntı-Çenç araç ele geçirildi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık ekipleri 36 ilde eşzamanlı olarak yaptığı operasyonda piyasa değeri 6 milyon (Altı milyon) TL olan 120 adet çalıntı-Çenç araç ele geçirildi.

Öte yandan yakalanan bu araçlardan bir tanesinin Diyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK terör örgütü mensuplarınca Terör olaylarında kullanılmak üzere gasp yolu ile çalınan araç olduğu tespit edildi.

Yapılan bu operasyon; ülke genelinde en büyük Oto Hırsızlık (change) operasyonunu olarak kayıtlara geçmiştir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları