Vaka Sayısı Korkutan Rakamlara Ulaştı

Korona virüs salgını tüm dünyada etkisini arttırırken, Türkiye’deki vaka sayıları da korkutan rakamlara ulaştı.

Vaka Sayısı Korkutan Rakamlara Ulaştı

Salgında özellikle Avrupa ülkeleri ile ABD’de vaka sayıları ciddi boyutlara ulaşırken, İngiltere, İtalya ve Fransa’da önlemler arttırıldı. ABD’de ise kasım ayı başından bu yana toplam hasta sayısı 1 milyonun üzerine çıktı.İngiltere’de son 24 saatte 33 bin 470 yeni vaka tespit edilirken, bu sayı İtalya’da 37 bin 978, Fransa’da ise 33 bin 172 oldu. ABD’de ise günlük vaka sayısı kasım ayı başında ise ortalama 100 bin kişi seviyesinde bulunuyor.

AÇIKLANAN HASTA SAYISI YENİDEN TARTIŞMA KONUSU OLDU

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre Türkiye’de son 24 saatte 2841 yeni hasta tespit edildi. Açıklanan son rakamlarla Türkiye’de salgının başından bu yana 404 bin 894 hasta tespit edilirken, korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise 11 bin 233 oldu.


Avrupa’da ve ABD’de büyük ölçüde artan vaka sayılarına rağmen Türkiye’de vaka sayılarının 2 bin seviyelerinde kalması Bakanlığın açıkladı verilerin bir kez daha tartışma konusu olmasına neden oldu.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftalarda Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada hasta sayılarının gizlenmesinin söz konusu olmadığını belirterek, açıkladığı rakamlara belirti göstermeyen ama korona testi pozitif çıkan hastaların dahil olmadığını söylemişti. 

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0